سخنان اندرو کارنگی :25 جمله انگیزشی و آموزشی اندرو کارنگی یکی از ثروتمندان تاریخ

اندرو کارنگی : دست افرادی را بگیرید که می خواهند به خودشان کمک کنند و به آنهایی کمک کنید که می خواهند از پله پیشرفت بالا بروند 

روزی که خانواده اش از اسکاتلند وارد آمریکا شدند پدرش برای کار باید به دیگران التماس می کرد و خودش نیز مجبور شد برای هفته ای فقط یک دلار روزانه بیش از 12 ساعت کار کند اما می دانست اوضاع همینطوری هم نخواهد ماند و همینجوری همان نماند او با استفاده از فرمول اندرو کارنگی ، قبل از اینکه از دنیا برود چندین و چند کتابخانه ساخت و در اختیار عموم قرار داد چون در نوجوانی سرهنگ جیمز اندرسون کتابخانه اش که بیش از 400 کتاب داشت را در اختیار نوجوانان شاغل مثل او گذاشت و او هم رویای این کار را در سر می پروراند ( در خصوص سیر تحول کارنگی از یک صنعتگر به یک خیر بزرگ کتاب به نام خدمتکار اندرو کارنگی نوشته شده است ) در این مقاله با شما هستیم تا 25 جمله آموزشی و انگیزه بخش از نقل قول ها و سخنان اندرو کارنگی را به شما تقدیم کنیم .

سخنان اندرو کارنگی بخش اول

1 – وظیفه خود و بیش از آن را انجام بده آینده خودش حواسش به همه چیز هست .

2 – راه پولدار شدن این است که تمام تخم مرغ هایت را در یک سبد بگذاری و بعد تمام حواست به سبد باشد .

3 – کسانی که نتوانند به خود انگیزه بدهند مجبورند به متوسط بودن قانع باشند هر چقدر هم استعدادهای دیگرشان چشمگیر باشد .

4 – کسی که نتواند دلیل بیاورد نادان است و کسی که نخواهد دلیل بیاورد متعصب است کسی که جرات دلیل آوردن نداشته باشد ، برده است .

 

نقل قول اندور کارنگی در مورد انتقاد از مسائل تجتناب ناپذیر

6 – انسانهای باتجربه همواره افرادی که از هوش و قابلیت ویژه ای برخوردارند را به عنوان شرکای خود انتخاب می کنند .

7 – برای مطالعه به اندازه غذا خوردن برنامه ریزی داشته باشید زیرا مطالعه باعث رشد ذهنی می شود .

8 – جوانان باید بدانند که ذهن ثروتمند از ثروت ارزش بیشتری دارد زیرا این ذهنیت را می توان پرورش داد همانند آن لحظه ای که از سردی سایه وارد آفتاب گرم می شوید .

نقل قول اندرو کارنگی در مورد هدف های بزرگ

بخش دوم سخنان اندرو کارنگی

10- همه دستاورده ها و نتایج از یک ایده و خواست شروع می شود .

11 – راز بزرگ موفقیت این است که : انرژی ، فکر و سرمایه خود را منحصرا یه تجارتی که در آن مشغول هستید اختصاص دهید پس از آنکه شروع کردید برای یک هدف کار کنید دانش جدید در مورد آن بدست بیاورید ایده و تکنولوژی جدید را برای آن بیاورید تا به رهبری در آن برسید .

 

زندگینامه اندرو کارنگی

12 – قانون رقابت ممکن است برای بعضی هم بد باشد اما برای مسابقه بهترین است زیرا بقای بهترین ها را تضمین می کند .

13 – به دنبال تایید دیگران نباشید مگر زمانی که بهترین کار خود را انجام داده باشید .

14 – هر کاری که از روزی که پا به این دنیا گذاشته اید انجام داده اید به این دلیل بود که خواسته شما بوده است پس برای خود بهترین و بالاترین اهداف را در نظر بگیرید و با توکل و امید با یاری خداوند هرگز به خود نگویید نمی توانم .

15 – من دیگر انسان فقیری نیستم چون که ذهن خود را در اختیار خود در آورده ام و این ذهن هر آنچه را که می خواهم به داده است حتی بیشتر از آن ، اما چیزی که باید بدانید این است که این ذهن قدرتمند در اختیار فقیرترین و ثروتمندترین انسانها هست .

16 – من معتقدم راه رسیدن به موفقیت و ثروت فوق العاده در هر زمینه ای ، این است که در زمینه به مهارت و استادی برسی و رهبر آن حوزه بشوی .

17 – من زندگی طولانی و مملو از مشکلات داشته ام اما چیز عجیبی که در مورد آن وجود دارد این است که نه دهم از آنها اتفاق نیافتاده است .

18 – من باید به مردان جوان بگویم صرفه جویی و پس انداز را شروع کنید حتی اگر مقداری خیلی کوچک و جزیی باشد .

19 – اگر دوست دارید زندگی شادی داشته باشید هدفی برای خود تعیین کنید که به افکار شما جهت بدهد ، انرژی تان را رها کند و امید را در شما به وجود بیاورد .

20 – اگر به حرف های من در خصوص موفقیت دقت کنید من برای شانس هیچ ارزشی قائل نیستم .

بخش پایانی نقل قولهای اندروکارنگی

21 – وقتی به حرف های کسانی که مدام از عدم وجود فرصت برای کار و ثروتمند شدن گوش کنید متوجه خواهید شد آنها تمایلی به قبول مسئولیت زندگی خود ندارند و حاضر نیستند ذهن خود را کنترل کنند .

22 – قدرت بی نظیر زمانی به وجود می آید که در فکر و خیالات خودتان به خود بگویید و به این اطمینان برسید که برای کنترل امور و زندگی تان پا به این دنیا گذاشته اید .

نقل قول اندرو کارنگی درمورد تاثیر ذهن روی بدن و وجود

24 – زمانی که به نتیجه برسید که می توانید از توانایی های دیگران در کارتان استفاده کنید باید بدانید که قدم بزرگی برای رشد برداشته اید .

25 – شاید برای شما جالب باشد بدانید که از هر 100 نفر 98 نفر بدون داشتن هدف مشخصی زندگی می کنند و جالبتر آن است که همین درصد از انسانها به عنوان افراد شکست خورده در نظر گرفته می شوند .

 

سخن پایانی

در پایان از شما عزیزان بایت زمانی که برای مطالعه این مقاله اختصاص دادید ممنونم از شما خواهشمندم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص سخنان اندرو کارنگی در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید

 

فرمول موفقیت اتدرو کارنگی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب پیشنهادی