اگر می خواهید به موفقیت ، ثروت و تنعم برسید یکی از مهمترین گام ها برنامه ریزی ذهن نیمه هوشیار است که این کار با کنترل افکار و احساسات امکان پذیر است

خلاصه فصل دوازدهم کتاب موفقیت بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل : گام دهم به سوی ثروت : ذهن نیمه هوشیار

ذهن نیمه هوشیار شامل آن فراستی است که در آن هر انگیزه فکری که به کمک حواس پنچگانه به ذهن هوشیار می رسد طبقه بندی و ضبط می شود از ذهن نیمه هوشیار است که می توان افکار را به یاد آورد درست به همان شکل که می توان با بیرون کشیدن نامه ها از پرونده ها به متون آنها دسترسی پیدا می کند .
ناخودآگاه انسان افکار را بدون توجه به ماهیتشان ، آنها را در خود نگه می دارد می توانید داوطلبانه در ذهن نیمه هوشیار خود ، برنامه ، اندیشه ، و یا هدفی را که می خواهید آن را به معادل فیزیکی یا پولی آن تبدیل کنید بسپارید .
ذهن نیمه هوشیار انسان شب و روز فعال است  این ذهن  با استفاده از فراست (آگاهی) بی انتها می تواند امیال شخصی را به معادل فیزیکی آن تبدیل کند . امکان کنترل صد در صد ذهن نیمه هوشیار وجود ندارد اما می توانید به راحتی برنامه ، میل و هدف خود را به آن منتقل کنید .

راه ارتباط میان ذهن خودآگاه و منبع بی انتها :

به دلایل و شواهد مختلف می توان گفت که ذهن نیمه هوشیار میان ذهن محدود انسان و فراست بی انتها ارتباط برقرار می کند که این رابطه ای است که به کمک آن می توان از فراست بی انتها به سود خود استفاده کرد .
اگر نخستین اقدامات خود به نتیجه نرسیدید ناراحت نشوید بدانید که ذهن  می تواند خود به خود و تنها به کمک عادت و ایمان هدایت شوید شما هنوز فرصت آن را که به ایمان و باور احاطه پیدا کنید نداشته اید صبر وشکیبایی را از دست ندهید . مداومت و پشتکار را فراموش نکنید .

مزرعه ی به نام ناخودآگاه :

به خاطر داشته باشید که ذهن نیمه هوشیار شما داوطلبانه عمل می کند در این جا طبیعتا به این نتیجه می رسید که اندیشیدن به هراس و فقر و سایر افکار منفی محرکی برای ذهن شما هستند ، مگر آنکه بتوانید این تکانشها را به کنترل درآورید و آن را به گونه ای مطلوب تر تغذیه کنید ناخودآگاه بیکار باقی نمی ماند اگر در آن چیزی نکارید تحت تاثیر هر اندیشه ای به آن برسد واکنش نشان می دهید قبلا گفتیم که انگیزه های فکری ، از منفی گرفته تا مثبت ، پیوسته به ذهن نیمه هوشیار ما می رسد .

مزرعه ناخودآگاه
می توانید خواسته هایتان را در مزرعه ناخودآگاه بکارید

وقتی بتوانید ذهن نیمه هوشیار خود را بر روی افکار منفی ببندید و افکار مثبت را به سمت آن هدایت کنید آنگاه کلید گشودن آن  را در اختیار دارید و می توانید آن را چنان کنترل کنید که هیچ اندیشه نامطلوبی نتواند بر روی آن اثر بگذارد .

 

 

 

 

راه بدست آوردن خواسته ها و آرزوهایمان :

بدانید هر چه را انسان خلق می کند ، به شکل یک انگیزه فکری است انسان تا چیزی را در اندیشه نبیند نمی تواند آن را خلق کند انگیزه فکری به کمک نیروی تصور و تخیل می تواند به برنامه تبدیل شود وقتی تخیل و تصور انسان تحت کنترل در آید می توان از آن برای ایجاد برنامه یا هدفهایی که منجر به به موفقیت در حرفه اشخاص می شوند استفاده کرد .انگیزه های برای آنکه تبدیل به معادل فیزیکی خود شوند باید ابتدا از مسیر تخیل و تصور عبور کرده با ایمان و اعتقاد همراه شوند با توجه به این گفتار به روشنی مشخص است که استفاده داوطلبانه از ذهن نیمه هوشیار مستلزم هماهمنگی و استفاده از همه اصول است .
احساس مثبت را در خدمت خود بگیرید :
با توجه به دلایل گفته شده در این فصل کتاب بیندیشید وثروتمند شوید تنها افکار آمیخته با احساس می تواند روی ذهن نیمه هوشیار تاثیر بگذارد حقیقت کاملا شناخته شده ای است که احساس و هیجان بر اغلب مردم حکومت می کنند هفت احساس کلی مثبت و هفت احساس کلی منفی وجود دارند احساسان منفی بی آنکه دخالتی داشته باشیم بر تکانشهای فکری ما جای می گیرند و به ناخودآگاه ما می رسند اما جنبه های مثبت را باید به افکار ترزیق کرد و راه انجام این کارتلقین به خویشتن است .

انواع احساس های ما :

هفت احساس کلی مثبت : 1 – میل و اشتیاق 2 – ایمان 3 – عشق 4- میل جنسی 5 – دلگرمی 6 – تخیل 7 – امید
هفت احساس کلی منفی : 1 – ترس 2 – حسادت 3 – تنفر 4 – انتقام 5 – حرص 6 – خرافات 7 – خشم

احساسات مثبت و منفی نمی توانند به طور هم زمان ذهن شما را اشغال کنند در هر لحظه تنها یکی از آنها بر ذهن حاکم است این وظیفه شماست کاری کنید که احساس مثبت در ذهن شما حضور داشته باشد این جاست قانون عادت در شما کاربرد پیدا می کند عادت استفاده از احساسات مثبت را در خود ایجاد کنید . مطمئن باشید که اینها سرانجام چنان بر ذهن شما مسلط می شوند که به احساسات منفی اجازه ورود نمی دهند .

راز عبادت موثر (چگونه دعا کنیم تا مستجاب شود) :

اگر شما به دلایلی دعا می کنید اما نگرانید که با دعا به آن نرسید ، یا می ترسید که دعایتان مستجاب نشود این دعا و نیایش بی اثر و بی حاصل است روش ارتباط با خدا ، شباهت زیادی با ارتعاش صدا در دستگاه رادیو دارد ذهن نیمه هوشیار در حکم واسطه ای است که دعا و نیایش انسان را به شکلی قابل درک برای فراست بی انتها تبدیل می کند پیام را به او می رساند و از آن پاسخی در قالب برنامه یا نظریات قطعی دریافت می کند این اصل را فراموش نکنید به همین دلیل است که تنها خواندن یک کتاب دعا نمی تواند ارتباط میان ذهن انسان و فراست بی انتها ایجاد می کند

خلاصه فصل یازدهم کتاب موفقیت بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل : چگونه قدرتهای درونی خود را فعال کنیم

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب پیشنهادی