کتاب عادت های اتمی صرفنظر از اهداف شما ، یک چارچوب اثبات شده برای پیشرفت روزانه را ارائه می دهد

اگر بدنبال ایجاد یک روند در زندگی خود هستید که همواره در حال جلو رفتن و پیش رفتن باشید جیمز کلیر در کتاب خود این کار را به شما آموزش می دهد در این مقاله بر آن هستیم که  کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر هورمزد را مورد نقد و بررسی قرار دهیم .


 کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر از نشر هورمزد


انتشارات هورمزد

یکی از ناشرینی که به صورت اختصاصی در حوزه موفقیت و توسعه کسب و کار فعالیت می کند نشر هورمزد است وقتی سری به سایت این ناشر و صفحه درباره ما آنها می زنیم این نشر خودش را این گونه توصیف کرده است که شامل تیمی پویا و جوان است و دارای ایده های بکر که این جوانی و پویایی را می توان در ظاهری که برای کتاب های خود انتخاب کرده اند دید که این موضوع را می توان در کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر هورمزد هم دید برای روی جلد کتاب ها هم افتخارات و جوایزی که کتاب ها به دست آورده اند را درج شده است .

شخصا در میان ناشرینی که به آنها سر زدم و از سایتشان بازدید کردم این ناشر دارای سایت زنده و جذابی بود که می توان در آن به روز بودن و زندگی را دید مطابق با نمایش سایت هورمزد کتاب هایی که توسط آنها چاپ شده است به 102 عنوان می رسد (1401/10) .

هوشمند دهقان

از آن دست مترجمان فعال کشور است که وقتی به لیست کتاب های ترجمه شده کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر از نشر هورمزد ترجمه هوشمند دهقان توسط ایشان نگاه می کنیم بیشتر ادبی و داستانی است تا کتاب های حوزه موفقیت .کتاب های مثل اگزیستانسیالیستی ، دختر تحصیل کرده ، زندگی نامه آتاتورک و … اما به دلیل توانمندی این مترجم کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر هورمزد هم برای ترجمه به ایشان سپرده شده است .

آقای دهقان متولد سال 1348 شمسی در شهر تاریخی کاشان هستند و کار ترجمه خود را در 1393 شروع کرده اند با اینکه در کاشان به دنیا امده اند اما در حال حاضر ساکن شهر زیبای گرگان هستند علوم انسانی و به ویژه فلسفه را می توان جز علاقه مندی های این مترجم توانمند کشور نامید


 کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر از نشر هورمزد

کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر هورمزد

این کتاب در سال 1401 با شکل و شمایلی جدید چاپ دهم خود را پشت سرگذاشته است به نظر می رسد در سال 1398 برای اولین بار چاپ و عرضه شده است 332 صفحه تعداد صفحات کتاب است و جلد آن از نوع شومیز و اندازه و پهنای کتاب هم رقعی (14.5 * 20.5) بوده که با این خصوصیات وزن کتاب به 350 گرم می رسد .

در مورد کتاب عادت های اتمی

کتاب عادت های اتمی که توسط جیمز کلیر در سال 2018 نوشته و چاپ شده است از آن دست کتاب هایی است که نویسنده آن نه بر اساس نظریات و تئوری کتاب خود را نوشته باشد بلکه خودش با گوشت و پوستش نکات گفته شده را در زندگی به اجرا درآورده است و این را می توان در بخش مقدمه کتاب که با عنوان ماجرای من تالیف شده است می توان دید .

نویسنده در کتاب خود بعد از تعریف داستان خود و این که چه چیزی باعث شده به سمت عادت های اتمی کشیده شود در ادامه به قدرت شگفت انگیز و فوق العاده عادت ها اشاره می کند و به یک نظریه اشاره می کند آن هم این که اگر کسر فقط و فقط روزی یک درصد بر روی بهبودی خود کار کند و روزانه یک درصد پیشرفت کند بعد از گذشت یکسال این شخص 37 برابر بهتر شده و رشد کرده است .

به همین دلیل جیمز کلیر از خوانده می خواهد که به جای تمرکز روی اهداف خود بر روی ایجاد یک سیستم که با آن هر روز بتواند یک ذره بهتر شود تمرکز کند این سیستم را می توان به فروش ، مهارت ، نویسندگی و هزاران کار دیگر تعمیم داد .

در ادامه کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر هورمزد به چهار مرحله عادت می پردازد که شامل نشانه ، میل ، پاسخ و پاداش است که این چهار رفتار شالوده و اساس عادت ها هستند و برای هر کدام ایشان یک قانون می گوید آشکارش کن ، جذابش کن ، آسانش کن و رضایت بخشش کن را مطرح می کند .

در کل می توان گفت که شما در این کتاب متوجه خواهید شد که عادت ها کیفیت زندگی شما را می سازند و با عادت ها شما می توانید به هر نتیجه و هر شخصیتی که می خواهید برسید و با راهکارهایی که ارائه می شود شما راحتر به نتیجه دلخواهتان خواهید رسید .

فهرست کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر هورمزد

ماجرای من

بخش اول : بنیادها

چرا تغییرات کوچک تفاوت چشمگیری ایجاد می کنند ؟

فصل اول : نیروی غافلگیر کننده عادت های اتمی .

فصل دوم : چگونه عادت های تان هویت شما را شکل می دهند ( و برعکس) ؟

فصل سوم : چگونه در چهار قدم ، عادت های بهتر را شکل دهیم ؟

بخش دوم

قانون اول : آشکار کن

فصل چهارم : مردی که رنگ و روی خوبی نداشت

فصل پنجم : بهترین راه شروع عادت تازه

فصل ششم : درباره انگیزش اغراق می شود اما اغلب محیط مهم تر است

فصل هفتم : رمز و راز خویشتن داری

بخش سوم

قانون دوم : جذابش کن

فصل هشتم : چگونه عادت های مقاومت ناپذیری بسازیم ؟

فصل نهم : نقش خانواده و دوستان ، در شکل گیری عادت ها

فصل دهم : چطور می توانیم علل رفتارهای بدمان را پیدا کرده و درمانش کنیم ؟

بخش چهارم ( کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر هورمزد )

قانون سوم : آسانش کن

فصل یازدهم : آهسته برو ، ولی هیچ گاه به عقب برنگرد

فصل دوازدهم : قانون کمترین تلاش

فصل سیزدهم : چگونه با استفاده از قاعده دو دقیقه ای جلوی پشت گوش انداختن کارها را بگیریم ؟

فصل چهاردهم: چطور می شود عادت های خوب را اجتناب ناپذیر و عادت های بد را امکان ناپذیر کرد ؟

بخش پنجم

قانون چهارم : رضایت بخشش کنید

فصل پانزدهم : قانون اصلی تغییر رفتار

فصل شانزدهم : چگونه هر روز به عادت های خوب پایبند باشیم ؟

فصل هفدهم : حساب پس دادن به همدیگر ، معجزه می کند

بخش ششم

شگرد های پیشرفته : چطور می شود از آدمی موفق به آدمی فوق العاده مبدل شد ؟

فصل هجدهم : حقیقت استعداد (چه زمانی ژن ها اهمیت پیدا می کنند و چه زمانی بی اهمیت است؟ )

فصل نوزدهم : قانون گلدی لاکس : چطور در زندگی و کار باانگیزه باشیم ؟

فصل بیستم : چشم اسفندیار ایجاد عادت های خوب

نتیجه : رمز نتایج پایدار

تهیه و خرید کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر هورمزد 

در صورتی که تمایل دارید این نسخه از کتاب عادت های اتمی تهیه کنید کافی است روی تصویر زیر کلیک کنید و این کتاب ارزشمند را با دیدن دیگر مشخصات آن در صورتی که نظر شما را جلب کرد اقدام به خرید آن نمایید .

کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر هورمزد


سخن پایانی

در انتهای این مقاله ضمن تشکر از شما عزیزان بایت زمانی که برای مطالعه اختصاص دارید از شما خواهشمندیم نظرات ، پیشنهادات و تجربیات خود را در خصوص کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر هورمزد در پایین همین صفحه با ما و دیگر دوستان با اشتراک بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب پیشنهادی