چگونه می توانید در رسیدن به موفقیت و ثروت از دیگران پیشی بگیرید

 به جرات می توان گفت دانش تخصصی یا داشتن تخصص در رشته ای که به آن علاقه دارید و یا در حال فعالیت در آن هستید یکی از بزرگترین رازهای موفقیت انسان های موفق و ثروتمند می باشد اگر در رشته خود بهترین نیستید باید جز ده نفر اول باشید تا دیگران به شما اعتماد کنند و حاضر باشند حرف های شما بشنوند .

اما متاسفانه این نوع از دانش در مدارس و دانشگاه ها در اختیار هیچ کسی قرار نمی گیرد و شما باید خودتان همت کنید و این دانش را به دست بیاورید در کتاب بیندیشید و ثروتمند شود نویسنده کتاب آقای ناپلئون هیل یکی از فصول کتابش را به این موضوع مهم اختصاص داده است و می گوید شما باید در یک رشته به مهارت و تخصص برسید و برای مابقی نیاز های خود از دیگران و نیرو و توان آنها استفاده نمایید .

در ادامه از شما دعوت می کنم که خلاصه ای کوتاه ازاین فصل کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را مطالعه فرمایید .

 

دانش تخصصی

گام چهارم به سوی ثروت : دانش تخصصی

ما با دو نوع دانش عمومی و دانش تخصصی رو به رو هستیم دانش عمومی بدون توجه به اندازه و تنوع آن نقش چندانی درتحصیل ثروت بازی نمی کند .

دانش به خودی خود اسباب تنعم و ثروت نمی شود مگر آنکه به کمک برنامه های عملی مشخص این دانش سازمان بگیرد و به سمت هدف قطعی کسب درآمد هدایت شود (تخصصی شود ) .

انسان تحصیل کرده کسی است که ذهنش را وسعت بخشیده و به کمک آن می تواند به خواسته خود برسد می تواند بی آنکه حقوق دیگران را زیر پا بگذارد به آنچه می خواهد دست پیدا کند .

جواب هنری فورد در دادگاه (فورد به آدم بی سواد متهم شده بود ) :

هنری فورد
ابر تولید کننده خودرو آقای فورد

من کسانی را در استخدام خود دارم که می توانند به همه سوالات من پاسخ دهند ؛

ممکن است به من بگویید چرا باید مترصد اطلاعات کلی و عمومی باشم در حالی که کسانی را دارم که می توانند مرا در پاسخ دادن به سوالاتم درباره کارم یاری دهند .

چه کسی با سواد است ؟

با سواد کسی است که می داند جواب سوالات خود را از کجا پیدا کند ، با سواد کسی است که می داند چگونه علم و دانش و اطلاعات خود را به برنامه های مشخص عملی تبدیل کند .

باید در زمینه کارتان اطلاعات تخصصی کافی داشته باشید ممکن است به دانش تخصصی بیشتری که خود می توانید داشته باشید احتیاج داشته باشید در این صورت باید کمبود اطلاعاتی خود را با گروه صاحبنظران و اندیشمندان جبران کنید .

انباشت ثروت مستلزم قدرت است و قدرت از دانش تخصصی سازمان یافته حاصل می شود .

کسی که بتواند گروه متخصصین مورد نیاز را دور هم گرد آورد و آنها را سازمان دهد ، خود انسانی آموزش دیده و تحصیل کرده است (ویژگی های رهبر) .

اطلاعات تخصصی از جمله فراوان ترین و ارزانترین خدماتی هستند که می توانید به آن دست یابید .

راه خرید دانش را بیاموزید ، قبل از هر چیز تصمیم بگیرید به چه دانشی نیاز دارید و چرا آن را می خواهید تا حدود زیادی هدف شما در زندگی که در راستای آن حرکت می کنید نوع دانش مورد نیاز شما را مشخص می سازد .

دانش راباید سازمان دهید و آن را استفاده کنید ، باید از دانش برای رسیدن به هدف مشخص استفاده کرد و از برنامه های عملی کمک گرفت ، دانش اگر به سوی هدف ارزشمندی هدایت نشود بی ارزش خواهد بود .

انسانهای موفق هرگز در تحصیل دانش تخصصی در ارتباط با هدف خاصشان متوقف نمی شوند بدانیم که قانون روزگار ما داشتن تخصص است .

کسی که در محیط دانشگاه فعال بوده و شخصیتی داشته است که می تواند با اشخاص مختلف کنار بیاید و کارهای مختلفی را انجام دهد در مقایسه با دانشجوی درس خوانی که صرفا در درس خواندن موفق بوده است هواخواهان بیشتری دارد .

برای خودتان کار کنید و کسب وکار خود را راه بیاندازید .

دانش تخصصی در کنار قوه تخیل یکی از موارد مهم برای موفقیت در کار است .

اطلاعات تخصصی خود را به صورت دفترچه در بیاورد و به دیگران عرضه کنید .( البته رزومه را علاوه بر تخصص از کارهای که با موفقیت انجام داده اید همراه کنید ).

چرا باید برای استخدام بالاترین شغل سازمانی را درخواست کنیم؟

وفتی از پایین ترین رده سازمانی شروع می کنیم چنان اسیر یکنواختی می شویم که هرگز به ذهن ما نمی رسد می توانیم آن را کنار بگذاریم به همین دلیل است که می گویم بهتر است به جای شروع از قعر سازمان از یکی دو تا پله بالاتر شروع کنیم . وقتی در رده های بالاتر قرار می گیریم پیشرفت دیگران را می بینیم فرصتهای مناسب را درک می کنیم و از آنها استفاده می کنیم .

اگر بخواهیم می توانیم به مناصب بالا و مسئولیتهای در خور توجه برسیم ، همانطور که می توانیم در قعر سازمان خود بمانیم ( می توانیم به درآمدهای بخور و نمیر بسنده کنیم همچنین می توانیم به درآمدهای بالا فکر کنیم و آنها را داشته باشیم ) .

دانش تخصصی
قانون موفقیت

موفقیت و شکست ناشی از عادت است ( اخت شدن و عادت کردن به شرایط موجود ) همکاران  و دوستان در شکست و موفقیت افراد نقش حیاتی دارند ( الگو ها و دیدن الگوها در موفقیت نقش اساسی دارند ) .

توجه داشته باشید که نقطه نظر (ایده ، نظریه ، حرف جدید ، کار جدید ) مسئله اصلی است دانش تخصصی را می توان در هر گوشه ای یافت .

سخن پایانی

در انتها از شما دوستان بابت زمانی که برای مطالعه این مقاله اختصاص دادید تشکر می کنم و خواهشمندم که نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مقاله ، دانش تخصصی و خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید با ما و دیگران در پایین همین صفحه به اشتراک بگذارید .

 

مقایسه کنید بعدا بخرید کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب پیشنهادی