جملات کتاب عادت های اتمی : 40 جمله برگزیده و ناب

به جای آنکه نگران نتایجتان باشید نگران مسیر حرکتتان باشید

کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر از ان دست کتابهایی است که به جای یک بار خواندن باید چندین بار مطالعه شود نکته برداری شود و آموزه های آن هر روز مرور کرد تا در ذهنمان جای بگیرد در این مقاله سعی کرده ایم برخی از جملات کتاب عادت های اتمی که به نظرمان مهم می آمدند برای شما بیاوریم تا شما با مرور و خاطر سپاری انها شما را برای ساخت زندگی سرشار از موفقیت یاری دهد

علی رغم دوران تاریکم در دبیرستان ، هنوز هم باور داشتم که می توانستم یک بازیکن عالی شوم و می دانستم اگر قرار است اوضاع بهتر شود ، من آن کسی هستم که باید این را محقق کند .

تغییراتی که در ابتدا کوچک به نظر می رسند ، اگر برای سال ها به آن پایبند باشید در آخر نتایج قابل توجهی خواهند داشت .

تفاوتی که یک بهسازی (روزانه فقط 1 درصد بهتر شدن ) کوچک می تواند در طول زمان ایجاد کند حیرت آور است چیزی که به عنوان یک پیروزی کوچک شروع شود به چیزی بزرگ انباشت می شود .

زمان تفاوت بین موفقیت و شکست را مشخص می کند هر چیزی که به خوردش بدهید را چند برابر می کند عادت های خوب زمان را به متحد شما تبدیل می کند .

اگر نتایج بهتری می خواهید ، پس هدف گذاری را فراموش کنید ، در عوض روی سیستم تان تمرکز کنید هدف ها برای تعیین مسیر خوب هستند ولی سیستم ها برای پیشرفت کردن بهتر هستند .

چیزهای کمی هستند که می توانند از بهبود دادن عادت هایتان ، روی زندگی شما تاثیر قوی تری داشته باشند .
رفتاری که با هویت ناسازگار باشد دوام نخواهد داشت . شما یک هدف و یک برنامه جدید دارید ، ولی هنوز کسی که هستید را تغییر نداده اید .

شکل نهایی یا بهترین نوع انگیزه وقتی است که یک عادت بخشی از هویت شما شود این که بگویید من آن مدل آدمی هستم که این را می خواهد یک چیز است . و این که بگویید من این چنین مدل آدمی هستم یک چیز کاملا متفاوت است .

وقتی سال ها یک داستان (یک کار یا رفتار ) را با خودتان تکرار می کنید ، به راحتی در این چاله های ذهنی می افتید و آنها را به عنوان واقعیت قبول می کنید .

قسمت دوم جملات کتاب عادت های اتمی

نباید به نسخه ای خاص از هویتتان زیاد وابسته شوید پیشرفت نیازمند این است که مرتبا باورهایتان را اصلاح و هویتتان را به روز کنید و گسترش دهید .

هویتتان از عادت هایتان نشئت می گیرد شما با عقاید از پیش تعیین شده ای به دنیا نیامده اید . هر اعتقادی ، حتی آن هایی که در مورد خودتان است از طریق تجربه به دست آمده و شرطی شده است .

این یک تکامل تدریجی است ما با بشکن زدن و تصمیم گرفتن به این که یک آدم کاملا جدید شویم ، تغییر نمی کنیم . ما ذره ذره ، روز به روز ، عادت به عادت تغییر می کنیم ما به طور مداوم تحت تکامل خرد هویتمان هستیم .
هر عادت نه تنها نتیجه ای دارد بلکه چیز خیلی مهمتری را هم به شما آموزش می دهد که به خودتان اعتماد کنید شروع می کنید به باور کردن این که می توانید به این چیزها دست پیدا کنید وقتی تعداد رای ها زیاد می شود و شواهدشروع به تغییر می کنند ،داستانی که برای خودتان تعریف می کنید هم تغییر می کند .

عادت هایتان به این دلیل اهمیت دارند که به شما کمک می کنند که به مدل آدمی که می خواهید تبدیل شوید . آنها کانال هستند که از طریق آن عمیق ترین باورهایتان در مورد خودتان را شکل می دهید به معنای واقعی ، به عادت هایتان تبدیل می شوید .

عادت ها صرفا راه حل های قابل اعتمادی برای حل مشکلات در محیط ما هستند آنها میان برهای ذهنی هستند که از تجربیات ساخته شده اند به عبارتی ، عادت ها تنها خاطره ی قدم های قبلی هستند که در گذشته برای حل یک مشکل برداشته اید .

چهار قانون تغییر رفتار یک سری قوانین ساده هستند که می توانیم از آن ها برای ساختن عادت های خوب استفاده کنیم آن ها نمایان کردن ، جذاب کردن ، آسان کردن و رضایت بخش کردن هستند .

این یکی از شگفت انگیزترین دیدگاهها در مورد عادت های ماست : برای شروع یک عادت نیاز نیست که از نشانه های آن آگاه باشید شما می توانید متوجه یک موقعیت شوید و بدون این که به توجه آگاهانه ای به آن بکنید ، دست به عمل بزنید این چیزی است که عادت ها را کارآمد می کند هم چنین این یکی از دلایلی ست که آنها را خطرناک می کند با شکل گیری عادت ها ، اعمالتان تحت فرمان ذهن ناخودآگاه و خودکارتان در می آید .

با گذشت زمان نشانه هایی که باعث بروز عادتهایمان هستند آن قدر معمولی می شوند که دیگر به چشم نمی آیند به همین دلیل ما باید فرآیند تغییر رفتار را با آگاهی شروع کنیم .

هیچ عادت خوب یا بدی وجود ندارد فقط عادت های موثر و غیر موثر داریم تمام عادت ها به نحوی به شما کمک می کنند و به همین خاطر است که شما آنها را تکرار می کنید .

قسمت سوم مقاله جملات کتاب عادت های اتمی

افرادی که برنامه ی مشخصی برای اینکه کی و کجا عادت و رفتار جدیدشان را انجام بدهند دارند ، احتمال اینکه از برنامه شان پیروی کنند بیشتر است .

بسیاری از افراد فکر می کنند که کمبود انگیزه دارند ، در حالی که چیزی که واقعا کم دارند شفافیت است هیچ وقت مشخص نیست که کی و کجا قرار است کاری بکنند کل عمرشان را منتظر ، زمان درست برای انجام کار درست هستند .

به عادت هایتان زمان و مکانی بدهید تا در دنیا زندگی کنند . هدف این است که زمان و مکان را ، با تکرار کافی ، آن قدر بدیهی کنید که انگیزه ی انجام کار درست در زمان درست را به دست آورید .

یکی از بهترین راه های ساختن یک عادت جدید این است که عادتی که الان هر روز انجامش می دهید را شناسایی کنید و عادت جدیدتان را روی آن بنا کنید به کار انباشت عادت می گویند .

تغییر کوچکی در چیزی که می بینید می تواند منجر به تغییر بزرگی در کاری که می کنید شود در نتیجه می توانید درک کنید که چرا کار کردن و زندگی در محیط هایی که مملو از نشانه های مولد هستند و دوری از محیط های نامولد بسیار حائز اهمیت است .

اگر می خواهید یک عادت را به بخش بزرگی از زندگی تان تبدیل کنید نشانه های آن را به بخش بزرگی از محیطتان تبدیل کنید ماندگارترین رفتارها معمولا نشانه های متعددی دارند .

بیشتر افراد در دنیایی زندگی می کنند که دیگران برای آنها ساخته اند اما شما می توانید فضایی که در آن کار یا زندگی می کنید را تغییر دهید تا بیشتر در معرض نشانه های مثبت و کمتر در معرض نشانه های منفی قرار بگیرید .

یکی از کاربردی ترین راه ها برای از بین بردن عادت های بد ، کمتر قرار گرفتن در معرض نشانه ای ست که منجر به آن می شود .

قسمت چهارم جملات کتاب عادت های اتمی

جذابش کن . هر چه یک موقعیت جذابتر باشد احتمال اینکه تبدیل به یک عادت شود بیشتر است . اگر یکی از کارهای مورد علاقه تان را همراه با یک رفتار هم زمان انجام دهید احتمال اینکه آن رفتار به نطرتان جذاب بیاید بیشتر می شود .

میل موتوری است که رفتار را پیش می برد هر عملی به خاطر انتظار قبلش انجام می شود این میل است که منجر به پاسخ می شود .

به عنوان یک قانون کلی ،هر چه با یک نفر صمیمی تر باشیم ، احتمال اینکه بعضی از عادت هایش را تقلید کنیم بیشتر است . ما صفات و اعمال کسانی که در اطرافمان هستند را جذب می کنیم .

یکی از موثرترین کارهایی که برای ساخت عادت های بهتر می توانید انجام دهید این است که به فرهنگی بپیوندید که رفتار مورد نظرتان در آنجا یک رفتار عادی باشد .

به همین دلیل است که ما به عادت های افراد بسیار موفق اهمیت می دهیم ما رفتار افراد موفق را به این دلیل تقلید می کنیم که می خواهیم خودمان هم موفق باشیم بسیاری از رفتارهای روزانه مان تقلیدی از افرادی است که آن ها را ستایش می کنیم .

عادت های فعلی شما لزوما بهترین روش برای حل مشکلی که به آن رو به رو هستید نیستند ، آنها فقط روش هایی هستند که شما یادگرفته اید از آن ها استفاده کنید وقتی بین یک راه حل و مشکلی که باید آن را حل کنید ارتباط برقرار می کنید دفعات بعد هم سراغ همان روش می روید .

اگر یاد بگیرید که عادت های سخت را با تجربه های مثبت ادغام کنید می توانید آن ها را جذاب کنید گاهی اوقات تنها چیزی که نیاز دارید این است که کمی طرز فکرتان را تغییر دهید .

کلید پیدا و اصلاح کردن عادت های بدتان این است که ارتباطی که با آن ها دارید را اصلاح کنید این کار آسان نیست ، اما اگر بتوانید پیش بینی هایتان را برنامه ریزی مجدد کنید ، می توانید یک عادت سخت را به یک عادت جذاب تبدیل کنید .

اگر می خواهید در عادتی خبره شوید نکته کلیدی این است که با تکرار شروع کنید نه با بی نقص بودن. لازم نیست تمام ویژگی های عادت جدید را برنامه ریزی کنید فقط لازم است که آن را تمرین کنید این اولین نکته قانون سوم است فقط لازم است که تکرار کنید .

شکل گیری عادت فرآیندی است که در آن یک رفتار به تدریج با تکرار به صورت خودکار در می آید هر چه یک فعالیت را بیشتر تکرار کنید ساختار مغزتان برای کارآمد تر شدن در آن فعالیت بیشتر تغییر می کند .

سوال : «ساخت یک عادت جدید چقدر طول می کشد ؟ » به جای این سوال بپرسید « چند بار تکرار یک رفتار نیاز است تا تبدیل به عادت شود ؟ »

هر چه یک عادت به انرژی کمتری نیاز داشته باشد احتمال اتفاق افتادنش بیشتر می شود به همین دلیل لازم است آنقدر عادت هایتان را آسان تر کنید که حتی اگر حوصله اش را هم نداشتید آن را انجام دهید .

هدف این است که بر عادت آماده شدن مسلط شوید حقیقت این است که پیش از این که عادتتان بهتر شود ، ابتدا باید تثبیت شود به جای اینکه سعی کنید از ابتدا یک عادت بی نقص بسازید کار آسان را به صورت مداوم انجام دهید قبل از اینکه بتوانید بهینه کنید ، باید استاندارد کنید .

سخن پایانی
امیدوارم که از این جملات کتاب عادت های اتمی نهایت بهره را برده باشد از شما عزیزان خواهشمندم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مقاله با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید .

مقاله پیشنهادی : خلاصه کتاب عادت های اتمی : چرا بجای اهداف باید روی سیستم ها تمرکز کنیم

 

دانلود کتاب عادت های اتمی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید