ناپلئون هیل : (زندگینامه) چگونه لقب پدر ادبیات موفقیت دنیا را به دست آورد

چگونه می توانیم در زندگی هزاران نفر تاثیرگذار باشیم

ناپلئون هیل در 26 اکتبر سال1883 میلادی در منطقه مسکونی کوچکی بنام پاوند که در شهر وایز از ایالت ویرجینیا امریکا واقع شده است به دنیا آمد وی در جایی به دنیا امد که بی سوادی و خرافه گویی بسیار رایج بوده است پدرش جیمز مونرو هیل و مادرش سارا سیلوانیا بودند شغل جیمز آهنگری بود خانه ای که آقای اولیور ناپلئون هیل (نام کامل ) در آن به دنیا چشم گشود بسیار کوچک بوده و تنها یک اتاق داشته است و همه اعضای خانواده در همان یک اتاق زندگی می کردند و خوب چیزی که در مورد این اتاق و خانه گفته شده این است که به دلیل فقری که داشته اند اتاق نظافت چندان خوبی نداشته است و به نوعی گاو پیشانی سفید منطقه مسکونی بشمار می آمده است .

دوران کودکی

در مورد دوران کودکی ناپلئون نوشته اند که بسیار سرکش و حرف گوش نکن بود اما چیزی که او دوست داشت کتاب داستان و نوشتن بود متاسفانه سارا ، مادر ناپلئون وقتی که او فقط 9 سال داشت از دنیا رفت و به نظر می رسد همین موضوع هم باعث شده است که رفتار وی بدتر هم بشود اما در این وضعیت ، پدرش بی توجه به او چند سال بعد از فوت سارا مجددا با یک زن بیوه که مدیر یک مدرسه بود ازدواج کرد .

اما این ازدواج به نفع ناپلئون هیل تمام شد نامادری که مدیر بود وقتی از علاقه و توانایی وی آگاه شد او را تشویق کرد تا در روزنامه ها کار نوشتن را انجام دهد او هم در روزنامه ویرجینیا با نام مستعار گزارشگر کوهستان شروع به کار کرد .

دانشگاه

ناپلئون هیل به دانشگاه می رود

این کار و کسب درآمد از طریق آن به ناپلئون این امکان را داد که درسش را ادامه دهد و تا مقطع دانشگاه پیش برود در دانشگاه رشته حقوق را برای ادامه تحصیل ادامه داد اما گفته می شود که وی بدلیل اینکه هزینه های تحصیل در دانشگاه بالا بود تنوانسته است که درسش را ادامه دهد و مدرک وکالت خود را بگیرد اما خود وی و بنیادی که به نام هیل است مدعی هستند که وی مدرک خود را گرفته است و بازهم در اسناد رسمی نامی از ناپلئون هیل به عنوان وکیل و وکالتش موجود نمی باشد .

کار در روزنامه و نوشتن به او این امکان را داد که از طرف سردبیر ماموریت پیدا کند تا با افراد برجسته و موفق زمان خودش دیدار کرده و با آنها مصاحبه داشته باشد و از چند و چون و راز موفقیت آنها آگاه شود .

راه اندازی کسب و کار

به نظر می رسد ناپلئون هیل با توجه به آموخته ها و اطلاعاتی که از مصاحبه با افراد موفق بدست آورد تصمیم می گیرد تا برای خودش کسب و کاری به راه بیاندازد برای همین در طی چندین سال شرکت ها و کمپانی های مختلفی برای خود تاسیس می کند و آنها را تا حد زیادی به نتیجه می رساند و برای چند وقتی وی را از نظر مالی تامین می کرده اما در ادامه به دلایلی تمامی آنها با بدهی و شکست مواجه می شوند .

اما دست آخر آقای اولیور ناپلئون هیل به همان کار مورد علاقه خود که مهارت خوبی هم در آن داشته باز می گردد و کار نوشتن را این بار با توجه به تجربیات که در این چند ساله بدست آورده مجددا شروع می کند اما این بار نه به عنوان یک روزنامه نگار بلکه به عنوان یک نویسنده کتاب .

ناپلئون هیل نوشتن را آغاز کرد

شخص ناپلئون هیل مدعی است که دیدار وی با ثروتمند بزرگ و موفق امریکایی-اسکاتلندی ، یعنی آقای اندرو کارنگی و ماموریتی که او به وی داده است سبب شده تا او اقدام به پژوهش و تحقیق در مورد افراد موفق کند اما به هر حال او مصاحبه های زیادی با موفقترین ادمهای زمان خودش مثل توماس ادیسون ، چالز شواب ، هنری فورد ، گراهام بل و بیش از چهل نفر دیگر انجام می دهد و این مصاحبه ها و گزارش ها در کتاب های مختلف با عناوین متفاوت می کند .

اولین کتاب هیل در سال 1928 با نام the low of Success که در کشورمان ایران با نام قوانین موفقیت ترجمه و منتشر شده است البته این کتاب ابتدا بصورت 16 سخنرانی مجزا چاپ و منتشر شد و سپس به عنوان یک کتاب چاپ مجدد گردید .

این 16 سخنرانی در قالب 16 قانون که عبارتند از : تمرکز روی یک هدف ، اعتماد به نفس ، عادت ، خودکنترلی ، ابتکار و رهبری ، تخیل ، اشتیاق ، خود کنترلی ، انجام کار بیش از وظیفه ، شخصیت دلپذیر ، تفکر درست ، تمرکز ، همکاری به دیگران (اهرم ) ، درس های شکست ، مدوامت و پشتکار ، قانون طلایی .

ناپلئون از انتشار و فروش این کتاب توانست درآمد خوبی بدست بیاورد و زندگی به قول امروزی ها لاکچری برای خود ایجاد کند اما در سال 1929 امریکا وارد یک رکود بزرگ شد و این اتفاق دامن هیل را هم گرفت.

 

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

 

اما کتاب دیگر ناپلئون در سال 1937 با نام بیندیشید و ثروتمند شوید است البته این کتاب جزء مشهورترین و پرفروش ترین کتاب های وی است و توانست بعد از رکود 1928 ثروت و زندگی خوبی را برای او به ارمغان بیاورد .

این کتاب همان طور که از عنوانش می توان فهمید کتابی است که خواننده را ترغیب می کند که اندیشه خود را ثروتمند کند وقتی این اتفاق افتاد ثروت و تنعم از پی این نوع تفکر هم به دست شما خواهد رسید این کتاب در پانزده فصل و سیزده گام تدوین شده است و همانند کتاب قبلی به قوانین و نوع تفکر افراد ثروتمند اشاره دارد .

مقاله پیشنهادی : خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

البته ناپلئون هیل کتابهای دیگری هم طی سالهای مختلف منتشر کرد که می توانم به کتابهای دینامیت مغزی ، نردبان موفقیت ، فلسفه موفقیت ، شاه کلید ثروت و غلبه بر شیطان اشاره کرد .

این نوشته ها و تحقیقات و سخنرانی سبب شد تا بسیاری وی را پدر موفقیت و علوم موفقیت بدانند و کسانی مثل انتونی رابینز و برایان تریسی دانسته ها و اطلاعات خود را مدویون نوشته های او بدانند .

ناپلئون با انتشار این کتاب ها توانست به ثروت فراوانی دست پیدا کند و نام خود را در لیست بزرگان ثبت کند گرچه امروزه بعضی ها صحبت های وی را قبول ندارند اما اگر به گفته ها وی دقت کنید می توانید رازهای زیادی برای ثروتمند شدن و موفقیت پیدا کنید .

ناپلئون هیل در سال 1970 در حالی که داشت کتاب جدیدش با عنوان « تو می توانی کار کنی و معجزه ببنی » از دنیا رفت .

بیشتر بخوانید ، ادوین بارنز : زندگی نامه مردی که قدرت اشتیاق را به همگان نشان داد .

امیدوارم از خواندن این زندگینامه و داستان لذت و بهره کافی را برده باشید از شما عزیزان می خواهم نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگران در پایین این صفحه به اشتراک بگذارید .

به امید دیدار مجدد شما .

کتاب زندگینامه ایلان ماسک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب پیشنهادی