همکاری و استفاده از قدرت همکاران یکی از روش ها و راز های رسیدن به موفقیت و ثروت است .

خلاصه فصل دهم کتاب موفقیت بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل :

گام نهم برای رسیدن به ثروت : قدرت همکاری و همکاران

و تا زمانی که برنامه به مرحله اجرا در نیامده است ، از آن کاری ساخته نیست . تلاش سازمان یافته ناشی از همکاری و هماهنگی دو یا بیشتر از دو نفر است که برای رسیدن به هدف خاصی در حال تلاش هستند .

قدرت همکاران ، در انباشت ثروت نقش بزرگی بازی میکند و این قدرت برای رسیدن به موفقیت و در مسیر آن  بودن ضرورت دارد .

اهرم

قدرت همکاری و همکاران که می توان آن را به اهرم تشبیه کرد یکی از مهم ترین رازهای موفقیت و رسیدن به ثروت است

سه منبع برای موفقیت!

اگر قدرت (( دانش سازمان یافته )) است منبع این دانش عبارت است از :
1 – نیروی لایزال الهی : با کمک تصور خلاق می توان به آن دست یافت .
2 – تجربه انباشت شده : می توان در کتابخانه ها و کتاب های خوب و مفید به آن رسید .
3 – آزمایش و پژوهش : انسا ن ها با اجتماع کردن به دور هم  و همکاری حقایق و واقعیتهای جدید به دست می آورد .
بررسی سه منبع مهم نشان می دهد که هرگز شخص نمیتواند به تنهایی به اتکای تلاشهای شخصی اش موفق شود برای جامعیت بخشیدن به برنامه و به خصوص اگر قرار باشد برنامه ابعاد گسترده ای داشته باشد باید از دیگران برای همکاری دعوت شود .
منظور استفاده از همکاران به مفهومی که مورد نظر ماست در تلاش هماهنگ میان دو یا سه شخص برای رسیدن به یک هدف مشخص خلاصه می شود . هیچ کس بدون نیروی دیگران به جایی نمی رسد .
(پ ن : به نظر من این  همکاری و همکاران را می توان همان اهرم نامید وقتی این نام را برای آن انتخاب می کنیم اهرم هم می تواند انسانی و فیزیکی باشد و یا غیر انسانی مثل :کتاب ، بسته های آموزشی ، اینترنت ، سایت ، رباتها و هر چیزی که به شخص برای انجام راحتر کارها کمک می کند ) .

دو ویژگی مهم و اصلی برای همکاران :

1 – ماهیت اقتصادی : هر کس بتواند با اشخاص دیگر همکاری کند و با آنها هماهنگ باشد و از توان آنها بهره بجوید ، به موفقیتهای برزگ می رسد .
2 – ماهیت روانی : هر دو مغزی که در کنار هم قرار می گیرند مغز سومی با نیروی نامرئی و نا ملموس ایجاد می کنند که هر دو می توانند با مغز سوم ارتباط برقرار کنند .
سابقه کاری هر کسی که در زمینه کسب ثروت موفق بوده است را بررسی کنید به شما ثابت می شود که آنها آگاهانه یا ناآگاهانه از گروه همکاران سود برده اند برای دستیابی به ثروت اصلی مهمتر نیست .
وقتی دو یا چند نفر کنار هم قرار می گیرند تا برای رسیدن به هدف مشخص فعالیت کنند خود را در موقعیتی قرار می دهند تا از نیروی عظیم یکدیگر بهره برداری کنند این بالاترین نیروی است که همگان می توانند از آن استفاده کنند .
پول کم رو (خجالتی ) و وسوسه برانگیز است برای بدست آوردن آن باید تلاشی صمیمانه کرد برای دستیابی به پول باید از ایمان و باور کافی برخوردار باشید باید باور را با میل و اشتیاق ترکیب کنید باید آن را با مداومت و پایداری در هم بیامیزید باید برنامه داشته باشید و آن را به مرحله اجرا بگذارید .

مثالی برای موفقیت

رودخانه ای را در نظر بگیرید با این تفاوت که محتوای این رودخانه در دو جهت متفاوت در حرکت است یک جهت موفقیت ، پول و ثروت و جهت دیگر فقر ، فلاکت و تنگدستی . هر کس تاکنون ثروت کلانی در زندگی خود انباشته است از رودخانه آگاه بوده است مسئله فرآیند فکری مطرح است احساسات و اندیشه های مثبت همان جانبی است که پول و ثروت را با خود همراه می سازد . توجه داشته باشید که شرط لازم موفقیت عمل کردن است خواندن به تنهایی این کتاب ، کافی نیست .
فقر و ثروت اغلب با هم جای خود را تغییر می دهند وقتی ثروت جای فقر را می گیرد برنامه ای دقیق به اجرا گذاشته می شود ثروت و غنا ترسو و خجالتی است با ید آن را به خود جذب کنید .
برای فقیر شدن نیازی به برنامه نیست نیازی به کمک دیگران نیست فقر گستاخ و بی رحم است .

خلاصه فصل نهم کتاب موفقیت بیندیشید و ثروتمند شوید : مداومت و پشتکار : چگونه به آدم های موفق در رسیدن به اهدافشان کمک می کند

خلاصه فصل یازدهم کتاب موفقیت بیندیشید و ثروتمند شوید : چگونه قدرتهای درونی خود را فعال کنیم

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب پیشنهادی