کتاب زندگینامه ایلان ماسک : چگونه متفاوت از دیگران فکر کنیم

«تو فکر می کنی من دیوانه ام ؟» جمله ای که ایلان ماسک به نویسنده کتاب زندگی نامه اش گفت

« اگر چه به نظر می رسد مدیران سیلیکون ولی بسیار پیچیده فکر و عمل می کنند اما ایلان ماسک ایده های به ظاهر تخیلی اش را به سادگی بیان می کند و برای رسیدن به آنها روش های غیر معمولی بر می گزیند امروز او کسی است که ماشین های برقی درست می کند ، باتری های خورشیدی درست می کند و موشک هایش راه فضا را در پیش گرفته اند و در سودای ایجاد تمدن روی مریخ است » این پاراگراف بخشی از کتاب زندگینامه ایلان ماسک است .

کتاب زندگینامه ایلان ماسک اثر اشلی ونساشلی ونس در سال 1977 در آفریقای جنوبی بدنیا آمد وی که تحصیل کرده دانشگاه پومونا کالیفرنیا می باشد یک نویسنده و  مقاله  نویس در  مورد   موضوعات   تجاری  ,   فناوری  است  و    در   روزنامه   های  The Register ,new york tims , Bloomberg فعالیت داشته است اما یکی از مهمترین و پرفروش ترین آثار وی کتابی است که درباره زندگینامه ثروتمندان و میلیادر بزرگ آفریقایی – آمریکایی بنام ایلان ماسک است .

اشلی ونس در ابتدای کتاب خود می نویسد که با ایلان تماس گرفتم تا از زندگی وی کتابی بنویسم اما او مانند ده ها خبرنگاری که با وی برای نوشتن زندگی نامه اش تماس گرفته بودند به من هم جواب رد داد اما از آنجا که ذات خبرنگاری من اجازه نمی داد پا پس بکشم تصمیم گرفتم خود از طریق دوستان و همکاران ایلان اطلاعاتی را در خصوص زندگی وی بدست بیاورم این کار را با حدود دویست نفر و برای ماه ها انجام دادم تا اینکه ایلان ماسک خودش با من تماس گرفت .

ایلان در تماس گفت دو راه پیش رویت است اول آنکه به کاری که تا کنون انجام می دادی که بسیار سخت است ادامه دهی و من هم دخالتی در کار تو نخواهم کرد و راه دوم این است که من با تو برای نوشتن کتاب همکاری خواهم کرد اما با این شرط که قبل از چاپ کتاب آن را بخوانم و هر کجا لازم دیدم پاورقی به آن اضافه کنم .

بازهم ذات خبرنگاری من اجازه به من نمی داد که این شرط را بپذیرم برای همین یک قرار ملاقات با او ترتیب دادم تا با او مذاکره کنم و راضی اش کنم تا با من بدون پیش شرط همکاری کند در ملاقاتمان که در یک رستوران انجام شد توانستم او را راضی کنم که کتاب زندگینامه ایلان ماسک را بدون دخالت او نوشته شود و از فردای آن روز بود که من مجوز ورود به اسپیس ایکس ، تسلا و پروژه های غیرمعمول ایلان ماسک صادر شد .

کتاب زندگینامه ایلان ماسک اثر اشلی ونس نشر گوتنبرگ

کتاب ایلان ماسک اثر اشلی ونس انتشارات گوتنبرگ

نشر گوتنبرگ با همکاری آقای شروین صولتی کتاب زندگینامه ایلان ماسک را ترجمه و به بازار کتاب عرضه کرده است جلد این کتاب شومیز ، کاغذش از جنس تحریر و اندازه و پهنای (قطع) رقعی یا 21*17 است این کتاب فوق العاده در 482 صفحه ترجمه و چاپ شده است و تعداد فصول کتاب به یازده فصل می رسد که در انتهای کتاب سه ضمیمه در خصوص تاریخ نگاری زندگی و تصاویری از ایلان ماسک اضافه شده است .

وزن کتاب حدودا 600 گرم است و در سال 1401 سیزدهمین سری چاپ کتاب ایلان ماسک اثر اشلی گوتنبرگ چاپ و به بازار و خوانندگان عرضه شده است قیمت روی جلد کتاب 135 هزار تومان است که در سایت ها و فروشگاه های مختلف درصد تخفیفی برای این کتاب در نظر گرفته شده است اگر تمایل دارید که این کتاب را از فروشگاه دیجی کالا تهیه و خرید کنید می توانید روی تصویر زیر کلیلک کنید و ضمن دیدن دیگر مشخصات کتاب ، نظرات و دیدگاههای دیگر خریداران را هم مشاهده کنید .

کتاب زندگینامه ایلان ماسک اثر اشلی ونس


فهرست کتاب

مقدمه مترجم

فصل اول : دنیای ایلان ماسک

فصل دوم : آفریقا

فصل سوم : کانادا

فصل چهارم : اولین شرکت نوپای ایلان

فصل پنجم : سردسته مافیای پی پال

فصل ششم : موش های فضایی

فصل هفتم : خودروهای تمام برقی

فصل هشتم : درد ، رنج و نجات

فصل نهم : اوج گیری

فصل دهم : انتقام ماشین برقی

فصل یازدهم : نظریه میدان واحد ایلان ماسک

سخن آخر

تاریخ نگاری زندگی ایلان ماسک

آلبوم تصاویر


جملاتی از کتاب ایلان ماسک اثر اشلی ونس

  • اگر بعضی از حرف های ایلان ماسک نامعقول به نظر می رسند به این دلیل است که وقتی به آنها فکر می کنیم متوجه می شویم واقعا نامعقول هستند .
  • آمادگی ماسک برای مواجهه با غیر ممکن ها او را تبدیل به الهه سیلسکون ولی کرده است .
  • شما می توانید یک خودرو برقی تسلا بخرید و از اینکه دود بنزین را روانه هوا نمی کنید به خود ببالید و برای لحظه ای فراموش کنید که به عنوان یک انسان چه بلایی بر سر این کره خاکی آورده اید .
  • آن ها گمان می کنند روزی نه چندان دور ، ما می توانیم اطلاعات مغزمان را به کامپیوتر انتقال دهیم و در حالی که استراحت می کنیم منتظر بمانیم تا الگوریتم ها کار را به درستی انجام دهند .

کتاب زندگینامه ایلان ماسک اثر اشلی ونس قیدیبو

نسخه الکترونیکی کتاب ایلان ماسک اثر اشلی ونس

اگر از آن دسته افرادی هستید که روی گوشی یا لب تاپ و یا تبلت کتاب های مورد علاقه خود را می خوانید انتشارات گوتنبرگ این کتاب را به صورت PDF هم در برنامه فیدیبو ارائه کرده است تاریخ عرضه به 1401/03/30 برمی گردد و حجم فایل نیز 5.83 مگا بایت در 488 صفحه می باشد .

ضمنا امکانی که در فیدیبو وجود دارد این است که شما قبل از خرید می توانید نسخه نمونه کتاب را به صورت رایگان مشاهده کنید که این کار به شناخت بیشتر شما از کتاب کمک می کند این کار را کسانی که قصد خرید کتاب کاغذی هم دارند می توانند انجام دهند .

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه این نسخه الکترونیکی کتاب ایلان ماسک اثر اشلی ونس از انتشارات گوتنبرگ کافی است روی تصویر زیر کلیک و یا ضربه بزنید .

کتاب زندگینامه ایلان ماسک اثر اشلی ونس از فیدیبوکتاب زندگینامه ایلان ماسک اثر اشلی ونس نشر یوشیتا

کتاب ایلان ماسک اثر اشلی ونس انتشارات یوشیتا

یکی دیگر از ناشرین که کتاب ایلان ماسک را با ترجمه آقای محسن شعبانی به بازار کتاب عرضه کرده نشر یوشیتا است تعداد صفحات کتاب 360 صفحه است جلد کتاب از نوع شومیز و اندازه و پهنای آن رقعی می باشد که با این ویژگیها وزن کتاب به 325 گرم رسیده است .

در کل نظرات دیگر خریداران در مورد جنس و ترجمه کتاب مثبت بوده است در یکی از نظرات به رنگ زرد ورقهای کتاب اشاره شده که به نظر می رسد جنس کاغذ کتاب از نوع بالکی می باشد این نوع از کاغذ به دلیل رنگش در حین مطالعه چشم را کمتر خسته می کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر تهیه کتاب کافی است روی تصویر زیر کلیک و یا ضربه بزنید و پس از خواندن نظرات و مشخصات دیگر در صورت جلب نظر شما اقدام به خرید آن کنید.

کتاب زندگینامه ایلان ماسک اثر اشلی ونس از انتشارات یوشیتا


 

فهرست کتاب ایلان ماسک از انتشارات یوشیتا

مقدمۀ مترجم

فصل 1 : دنیای ایلان

فصل 2 : آفریقای جنوبی

فصل 3 : کانادا

فصل 4 : اولین کسب وکار نوپای ایلان

فصل 5 : مافیای پی پال

فصل 6 : موش های فضایی

فصل 7 : خودروی تمام برقی

فصل 8 : درد، رنج و بقاء

فصل 9 : پرتاب

فصل 10 : انتقام ماشین برقی

فصل 11 : نظریۀ میدان واحد ایلان ماسک


بخش های از کتاب ایلان ماسک ترجمه محسن شعبانی

  • تنها پس از عبور از درهای ورودی اسپیس ایکس است که عظمت و شکوه آنچه این مرد انجام داده ، آشکار می شود .
  • او اعتماد به نفس بالایی دارد ، اما همیشه نمی تواند آن را به خوبی به دیگران نشان دهد در اولین برخورد ، ماسک کمی خجالتی و تا حدی دستپاچه به نظر می رسید .
  • ماسک در بین راه به من گفت :« من فکر می کنم احتمالا افراد باهوش زیادی هستند که به دنبال کارهای اینترنتی ، مالی و حقوق هستند به همین دلیل است که آنقدر که باید ، شاهد نوآوری نیستیم .»
  • شهروندان سیلیکون ولی به معنای واقعی کلمه سخت کوش هستند افراد بیست ، سی ، چهل و پنجاه ساله تمام روز و شب را کار می کنند .
  • یکی از مهندسان ارشد فیس بوک به من گفت : « خلاق ترین افراد نسل حاضر در این فکر هستند که چگونه مردم را به کلیک روی تبلیغات وادار کنند .»

کتاب زندگینامه ایلان ماسک اثر اشلی ونس از کتابراه

نسخه الکترونیکی کتاب

انتشارات یوشیتا با همکاری برنامه کاربردی کتابراه نسخه PDF کتاب ایلان ماسک را هم تهیه و عرضه کرده است برای دیدن دیگر مشخصات و تهیه این نسخه از کتاب می توانید روی تصویر زیر کلیک و یا ضربه بزنید .

کتاب زندگینامه ایلان ماسک اثر اشلی ونس از فیدیبو


 

سخن پایانی

از شما عزیزان بابت زمانی که برای مطالعه مقاله نقد و بررسی کتاب زندگینامه ایلان ماسک احتصاص دادید ممنون و سپاسگذارم از شما خواهشمندم نظرات ، پیشنهادات و تجربیات در هصوص این مقاله در پایین همین صفجه با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید .

به امید دیدار مجدد شما

 

ادوین بارنز و قدرت اشتیاق

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب پیشنهادی