حس ششم و یا تصور خلاق ، ایستگاه گیرنده که به ما کمک می کند ایده ها و اندیشه های جدید را دریافت کنیم تنها کاری که باید بکنیم این است که این گیرنده را روشن نگاه داریم و آن را تقویت کنیم

خلاصه فصل سیزدهم کتاب موفقیت بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل :

هر کس می تواند آرزوی ثروت داشته باشد و اغلب هم دارند اما تنها تعداد معدودی از آنها می دانند که یک برنامه مشخص به اضافه اشتیاق سوزان تنها راه انباشت ثروت است .

گام دوازدهم به سوی ثروت : مغز ؛ ایستگاه گیرنده (تصور خلاق ) و فرستنده اندیشه (افکار )

بیش از 40 سال قبل به این تنیجه رسیدم که مغز در آن واحد فرستنده و گیرنده ارتعاشات فکری است مغز می تواند افکاری را که به وسیله سایر مغزها پخش می شود دریافت کند تصور خلاق دستگاه گیرنده مغز است که اندیشه های ارسالی اذهان دیگر را دریافت می کند .
ذهن انسان اگربه اندازه کافی تحریک شود بهتر می تواند ارتعاشات موجود در اطراف خود را دریافت کند این کار به کمک احساسات مثبت یا منفی انجام می شود به عبارت دیگر، به کمک احساسات ارتعاشات فکری افزایش می یابد .

کدام احساس بیشترین اثر را روی ما دارد

تا جایی که به شدت و نیروی انگیزه مربوط باشد هیجان جنسی (عشق ) مهمترین هیجان انسان است به عبارت دیگر هیجان جنسی روی انگیزه های انسانی تاثیر شگرف دارند مغز اگر به وسیله احساس یا هیجان جنسی تحریک شده باشد در مقایسه با شرایطی که این احساس وجود نداشته باشد به سرعت بیشتری فعالیت می کند نتیجه تبدیل احساس جنسی به اندیشه به حدی است که تصور خلاق می تواند نقطه نظر را به خوبی دریافت کند .
ذهن نیمه هوشیار ایستگاه فرستنده مغز است که به کمک آن ارتعاشات فکری پخش می شود در کنار عوامل مهم ، ذهن نیمه هوشیار و ذهنیت تصور خلاق که دستگاههای گیرنده و فرستنده دستگاه مغز هستند اکنون به اصل تلقین به خود توجه کنید که وسیله به کار انداختن ایستگاه بخش مغز شماست .

سه نکته مهم :

مغز ایستگاه فرستنده و گیرنده افکار
می توان خواسته ها و امیال را با افکار به منبع انرژی ارسال و از طریق تصور خلاق ایده هایی برای آنها دریافت کرد

هنگام استفاده از دستگاه گیرنده و فرستنده مغز باید به سه اصل توجه داشته باشید این سه نکته مهم عبارتند از : ذهن نیمه هوشیار ، تجسم خلاق ، تلقین به خود ، شروع مطلب با موضوع میل و اشتیاق است .
بزرگترین نیروها ناملموس هستند :
ما به عصر باشکوهی رسیده ایم عصری که به ما نیروهای ناملموس جهان را بشارت می دهد شاید به این نتیجه برسیم که خویش دیگر ما به مراتب از خویش جسمانی ما قوی تر است اغلب ما به آنچه به وسیله حواس پنجگانه خود درک نمی کنیم توجه نداریم اما واقعیت این است که انسان به وسیله نیروهایی که آنها را نمی بیند و دیده نشدنی هستند کنترل می شوند مثل امواج خروشان اقیانوسها ، جاذبه کره زمین ، نیروی طوفان ، برق و الکتریسیته و …

داستان حیرت انگیز مغز :

انسان با همه علم و اطلاع خود ، اطلاعات چندانی از نیروی ناملموس اندیشه ندارد انسان درباره شرایط فیزیکی مغز و شبکه پیچیده و ظریف آن نیز اطلاعات ناچیزی در اختیار دارد .
چگونه می توان از ذهن گروهی استفاده کرد ؟ :به کمک تجربه و عمل به این نتیجه رسیده ایم که اذهان خود را تحریک کنیم (تجسم ) و با در هم آمیختن آنها راه حلی برای بسیاری از مسائل شخصی را بیابیم خیلی ساده است ما دور یک میز می نشینیم و درباره طبیعت مسئله ای که با آن رو به رو هستیم حرف می زنیم هر کس نظرش را به طور کامل می گوید نکته جالب درباره این روش تحریک مغزی است که هر یک از ما را در ارتباط با دانشی قرار می دهد که به طور کامل خارج از حیطه دانش اوست .

 

خلاصه فصل دوازدهم کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید : چگونه ذهن ناخودآگاه (ذهن نیمه هوشیار) را برنامه ریزی کنیم

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب پیشنهادی