کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ، کتابی که لطفا آن را نخوانید بلکه بخوریدش و با تمام وجودتان آن را درک کنید حتی اگر نیاز شد چندین بار آن را بخوانید

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید طبق آمار ارائه شده توسط مراجع رسمی بعد از انجیل مقدس و هری پاتر جادوگر سومین کتاب پرفروش دنیا بوده است و تا سال 2016 بیش از 100 میلیون نسخه از این کتاب بفروش رفته است نکته جالب دیگر این کتاب زمان انتشار آن است که در زمان رکود بزرگ دهه 1940 در جهان بوده است .

بیندیشید و ثروتمند شوید، کتابی است که توسط ناپلئون هیل در سال 1937 نوشته شد و به عنوان کتابی برای توسعه شخصی و خودسازی معرفی شد. او ادعا کرده است که پیشنهاد نوشتن کتاب را اندرو کارنگی ، ثروتمند بزرگ آمریکایی اسکاتلندی ، به وی داده است .

این کتاب همچنین درمیان کتابهای ناپلئون هیل جزء پر فروش ترین ها محسوب می شود و به نوعی اقتباس گرفته از کتاب قانون موفقیت ایشان است این کتاب توسط جان سی مکسول وباب پراکتر توصیه اکید شده است .

ناپلئون هیل
ناپلئون هیل نویسنده و ثروتمند آمریکایی که با ایده و پیشنهاد اندرو کارنگی اقدام به تحقیق و بررسی درخصوص زندگی افراد موفق کرد و 20 سال از عمر خود را صرف این کار کرد و توانست به نتایج فوق العاده ای دست پیدا کند که در قالب کتابهای مختلف این رازها را منتشر کرد

وقتی این کتاب را مطالعه می کنید عنوان و بیشتر متن و نوشته های آن در خصوص ثروتمند و پولدار شدن است اما نویسنده یعنی آقای هیل مدعی است که آموزش های ارائه شده  ، در هر زمینه ای به کار می آید و کمک می کند تا  خواننده در هرکار و رشته ای ، بتواند موفق و به نتایج دلخواهش برسد .

هیل 20 سال از عمر خود را صرف مطالعه زندگی بیش از 40 نفر از موفقترین و ثروتمندترین افراد زمانه خودش کرد که از جمله این افراد می توان به اندرو کارنگی ، توماس ادیسون ، هنری فورد اشاره کرد وی با دقت تمام راز و رمز موفقیت و کسب نتایج آنها را بررسی کرد و این راز و رمز را در قالب 15 اصل که هر کدام یک فصل از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را در بر می گیرد را به عموم مردم عرضه کرده است .

این کتاب را می توان پدربزرگ و جزء اولین کتابهای انگیزشی و آموزش ثروتمند شدن در جهان نامید . برای اولین بار بود که در آن پرسیده شد چه عاملی باعث شده تا بعضی ها به نتایج فوق العاده در زندگیشان دست پیدا کنند؟ و کسی که در پی جواب این سوال بود خود ، امروزه گرچه در بین ما نیست ، جزء انسانهای موفق تاریخ و روزگار ما محسوب می شود .

فهرست کتاب

عنوان 15 فصل این کتاب که هر کدام یکی از پایه ها و قوانین اساسی موفقیت  را می سازنند به شرح زیر هستند :

فصل اول : اندیشه

فصل دوم : اشتیاق

فصل سوم : ایمان

فصل چهارم : تلقین به خود (تکرار هدف و خواسته )

فصل پنجم : دانش تخصصی

فصل ششم : تخیل ، کارگاه ذهن

فصل هفتم : برنامه ریزی سازمان یافته

فصل هشتم : تصمیم گیری ، غلبه بر دودلی

فصل نهم : ابرام (پشتکار و مداومت )

فصل دهم : قدرت همکاران

فصل یازدهم : کیمیاگری (احساسات جنسی )

فصل دوازدهم : ذهن نیمه هوشیار

فصل سیزدهم : مغز ، ایستگاه گیرنده و فرستنده اندیشه

فصل چهاردهم : حس ششم ، قلعه درایت

فصل پانزدهم : شش شبح ترس

 

فهرست-کتاب-بیندیشید-و-ثروتمند-شوید
15 فصل موفقیت که ناپلئون هیل با تحقیقاتی که انجام داد به آن رسید

برخی از نقل قول عنوان شده در خصوص کتاب :

اگر بخواهیم این کتاب بزرگ را در سه جمله خلاصه کنیم

1 – این کتاب بررسی و تحقیقاتی است که در مورد بیش از چهل ثروتمند بزرگ تاریخ است .

2 – این تحقیقات در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید به شما ارائه شده است .

3 – هر چیزی که انسان بتواند در ذهن خود تصور کرده و آن را باور کند می تواند آن را به وجود بیاورد و به آن دست پیدا کند .

و در ادامه بخش ابتدایی کتاب که خلاصه سخنان خود آقای ناپلئون هیل در  کتاب (سخنی با خوانندگان) است را برای شما آورده ایم .

سحنان ناپلئون هیل در ابتدای کتاب :

در هر یک از فصول این کتاب به رمز ثروتمند شدن کسانی اشاره شده است که من سالها به دقت تمام ، با گفتگو و مصاحبه ، زندگیشان را تحلیل کردم این راز را اندرو کارنگی بیش از نیم قرن پیش برایم بازگفت . (پ ن : رازی که بیست سال برای دانستن و اثبات آن کار کردم .)

تمام موفقیت شرکت عظیم فولاد آمریکا به دست مرد جوانی حاصل شد که کارنگی توسط او ثابت کرد هر کس آمادگی لازم را داشته باشد می تواند از مزایای آن (رمز ثروتمند شدن )  بهره مند شود و این البته به شرطی است که بدانید چه می خواهید و در پی چه چیزی هستید .

رمز مورد اشاره بیش از یک صدبار در صفحات این کتاب مورد استفاده قرار گرفته است . اسم خاصی برای آن انتخاب نکرده ایم زیرا به نظر می رسد وقتی با آن سربسته برخورد می کنیم کاربرد بیشتری پیدا می کند تنها مترصدان آن و کسانی که از آمادگی لازم بهره مند باشند می توانند از آن استفاده کنند .

یکی از رازهای موفقیت

یکی از ویژگیهای این رمز این است که وقتی کسی به آن احاطه پیدا می کند و آن را به کار می گیرد خود را در مسیر رسیدن به موفقیت بی اراده در حرکت می بیند .توجه داشته باشید هرگز موفقیت بدون زحمت و در ازاء هیچ ، چیزی عاید شما نمی شود برای رسیدن به موفقیت باید بهای آن را بپردازید هر چند هزینه در مقایسه با آنچه به دست می آورید بس ناچیز است اما کسانی که به راستی خواستار آن باشند در مقابل هیچ مبلغی نمی توانند به آن دست یابند این فرمول با پول قابل خرید نیست زیرا این فرمول از دو بخش تشکیل می شود ؛ بخش اول کسانی که آمادگی داشتنش را دارند از پیش تصاحب کرده اند. (پ ن : خواستار همان اشتیاق سوزان برای رسیدن به هدف و خواسته است .)

می توانید آنچه را که می خواهید به دست آورید ؛ ثروت ، شهرت ، شناخت و خوشبختی می تواند از آن همه کسانی باشد که با عزمی راسخ تصمیم گرفته اند به آن دست یابند .

در 20 سالی که به درخواست کارنگی پژوهش کردم ، هرگز کسی را نیافتم که آگاه از این رمز بود و موفق نشد و هرگز کسی را نیافتم بی آنکه به این رمز تجهیز باشد به موفقیت برسد .

هنگام مطالعه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید به نکته دیگری توجه داشته باشید و آن اینکه ما به حقایق اشاره کرده ایم ، جایی برای افسانه نیست همه کسانی که از آمادگی لازم برخودارند می دانند که چگونه از آن به سود خود استفاده کنند این اشخاص از انگیزه لازم برای شروع کار خود برخوردار خواهند بود .

و سرانجام بدانید شروع همه موفقیتها و همه ثروتهای به دست آمده از یک ایده آل (رویا ، هدف ، خواسته) بوده است .

فصل اول کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ، چرا باید قدر رویاها و آرزوهایمان را بدانیم

سخن پایانی

در انتها لازم می دانم نکته ای را خدمت خوانندگان عزیز بیان کنم آن هم اینکه این مقاله و مقالات از این دست که در سایت  habibrazavi.ir آورده شده است خلاصه نکات مهم کتاب از دیدگاه نویسنده است و درصورت تمایل بهتر است خود کتاب تهیه شود و مطالعه شود چون نظرات با یکدیگر قطعا متفاوت است و در پایان شما عزیزان می توانید با ارسال دیدگاه ها و نظرات خود ، هم ما و هم دیگران را در فهم بهتر مطالب یاری نمایید .

با تشکر و به امید دیدار مجدد شما عزیزان

 

 

مقایسه کنید بعدا بخرید کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب پیشنهادی